Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závody Štípa 09

5. 5. 2009

Už na soutěži Šampion šampionů 09 nás s kamarádkou Anetkou napadlo, že  bychom uspořádali další 5.ročník kyn. závodů ve Štípě. Přípravy začali již v lednu, několik měsíců jsme sháněli ceny, sponzory, vyřizovali přihlášky, rozhodčí, překážky.. a všechno co bylo potřeba. Nakonec nadešel den D - 25.4.2009 a něco po páté jsme vyrazili na cvičák chystat to, co se nestihlo v pátek. Postavili se kruhy, agility, nachystala se přejímka, kde každý účastník dostal nádherný perníček s tlapkou, katalog, svoji složku a tašku s malými dárečky. O půl 8 už začali přicházet první soutěžící a vše bylo v plnném proudu. Pozvání posuzovat přijali tito rozhodčí:

agility - Z. Lukovics

poslušnost - E. Doležalová (rodné jméno :)) a J.Josefík

výstava psi + junior a senior handling - H.Jurášková

výstava feny - D.Řeháková

Závody se konaly již tradičně na fotbalovém hřišti a naštěstí jsme měli i aparaturu ( ozvučení, mikrofony). Začalo se poslušností štěňátky, začátečníky a pokročilými. Současně probíhali také agility - nejvíce se zapotili pokročilí, protože Zdeňa se s parkurem opravdu vyřádil a většina pejsků se podiskala. Kolem 12 byla přestávka na oběd - hromadně jsme obědnali pizzu a celý den byl otevřen bufet, takže jste se mohli kdykoliv občerstvit - odpoledne pak byli k dostání i klobásky. Po výborném obědě jsme se vrhli na výstavu, junior a senior handling. Závěrečné soutěže začínali ukázkou frisbee Alžběty Vlachynské a její úžasné kníračky. Poté začala módní přehlídka naháčků - předvedli se nám pejsci v tygřím oblečku, v pláštěnce proti letnímu deštíčku a mnoho dalších oblečků. Poté se vyhlásili agility, poslušnost, handlingy a šlo se o BIS výstavy - vyhrál úžasný australský ovčák a elegantní velký černý kříženec, který k nám přijel až z Brna. Rozhodčí dostali ananasy ozdobené kytkami a pak již následovalo rozloučení a úklid. Celé závody se perfektně povedli a pořadatelé - já a Anetka - se již těšíme na další ročník.  Zajímavost - přihlášeno bylo 62 pejsků, a to se na některé nedostalo, takže se těšíme na další ročník.

A jak se vedlo v junior handlingu mě a kříženci Samíkovi?

Samíček byl naprosto úžasný, stál jako socha a v pohybu se také skvěle předvedl, už jsme sehraná dvojka. Paní rozhodčí Hanča Jurášková nám dala titul  BIS handler z 20 soutěžících. Moc děkujeme - domů jsme si dovezli krásný pohár, spoustu cen a hlavně nádhernou hračku pískacího slona, ze které mám největší radost.

Hanibal Antilo Gold Pei  - vyběhal ve své třídě veteránů Výborný 1, vítěz třídy.

www.zavody.websnadno.cz  - odkaz s několika tisíci

 

Obrazek

Samulík stojí jako socha, perfektní souhra

 

Obrazek

škoda že nemá pp, každou výstavu by totiž vyhrál, zlatíčko

 

Obrazek

nástup na poslušnost

Obrazek

Kettinka v tunelu

Obrazek

Abby na poslušnosti - perfektní chůze u nohy

Obrazek

rozhodčí Zdeňa se svým ananasem

Obrazek

Bety a ukázka frisbee

Obrazek

vítězný australský ovčák

Obrazek

Paní Kotasová s naháčkem při SH

Obrazek

roli rozhodčího jsem si výborně užila, Katka Illéšová a Jessica při ukázce zubů

Obrazek

Ivonka a 10-letá Darinka při aglity

Obrazek

Abby letí vzduchem

 

Obrazek

výsledek - několik tisíc foteček

 

Obrazek

dětičky si den také užili

Obrazek

posouzení v postoji

Obrazek

Kettynka a Abby

 

Obrazek

příští rok naschledanou (na fotce: M.Zapletalová)