Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kynolog.tábor Zlín 2008

21. 7. 2008

Už je to pěkných pár let co jsem se poprvé ocitla na příměstském kynologickém táboře ve Zlíně se svým tehdy asi 3 letým šarpejem Hanibalem. Tehdy jsem byla malá holčička se dvěma culíky s velkým psem co se mu vůbec nic nechtělo cvičit, ale přesto jsem to nevzdávala. Pro pobavení ostatních jsem na dráze agility mávala našemu tvrdohlavému šarpejovi před čumákem kabanosem, aby se konečně trochu vzchopil a přeskočil překážku. Tak tehdy začala moje láska ke kynologii. Začala jsem jezdit na cvičák, skládala svoje první klubové zkoušky a později se začala věnovat handlingu.
Uběhlo to všechno jako voda a já jsem se zase ocitla jako již tradičně každý rok na tomhle skvělém táboře, tentokrát se samojedem Vikkim.  Vikke byl super, jelikož už se mnou tento tábor absolvoval a jsme sehraná dvojka, nebyl žádný problém. Byli jsme zařazeni do kategorie pokročilích a celý tábor si jednoduše užili. Poslušnost zvládal na jedničku. Obraty, přivolání, odložení, nepříjemný materiál, chůze u nohy, přenášení, štěkání..  to vše jsme s nadhledem zvládli. Agility jsme si užili sice v pomalejším tempu, ale zato bez chyb a s nadšením a ochotou běhat. Také nás nemohl minout náš oblíbený sport - frisbee, který jsme hráli místo se psy s našimi kamarády - Anetkou Krčmovou, Vendou Krčmovou, Honzíkem a Filipem Malými, Bětkou, Terezkou Novákovou,.. No prostě super víkend. Ve středu jsme navštívili veterinární kliniku medipet, útulek Zlín a ve čtvrtek přijeli dělat ukázky policisté našeho města i se psem. V pátek byli závěrečné soutěže. Poslušnost jsme zvládli vpohodě, až na přivolání, kdy se vikke začuchal a přišel až na 2.pokud, takže nám bylo strženo 6 bodů, které nám následně chyběli od stupínků vítězství. Se 48 body jsme zkončili na úžasném 4.místě. Dále následovaly agility, kde jsme obhájili taktéž 4.místo a při závěrečném karnevalu se na nás usmálo štěstí a byli jsme 2 !!! s maskou motýla Emanuela a Makovou panenkou.

Obrazek

vikke alias motýl emanuel

Obrazek

naše maska

Obrazek

naše skvělé vedoucí

Obrazek

agility

Obrazek

my dva

Super ¨týden, super psy a lidi, super výcvikáři Hanka Jurášková, Katka Lengálová a Bětka. Mooc děkujeme za úžasný tábor.

Do Ml.Boleslavy jsem nakonec nejela, protože jsme měli naplánovanou dovolenou. Teďka už nás v blízké době žádná ,.psí,, akce nečeká. Na podzim Klub.výstava samojedů = kde budeme nejen v kruhu, ale také budeme s Vikkem skládat canisterapeutické zkoušky. Možná pojedu NVP Brno. A pokud okolnosti dovolí a hlavně rodiče, tak do naší smečky možná přibude další člen, ale  o tom někdy jindy. Jinak začnu jezdit junior handlovat  mé kamarádce pikarďáčka, který se má narodit na podzim, takže držte palečky, aby to všechno vyšlo.Budu teď muset trošku pejskařinu odsunout, jelikož mě čeká nástup na střední- na gymnázium, takže toho bude hodně. Ale vše nechávám osudu, tak uvidíme.

fotky- www.psitabor.estranky.cz  - fotoalbum 2008